Με γκολ του Μπέργκ το ντέρμπι στον Παναθηναϊκό! (Video)

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι αιωνίων, κόντρα στον Ολυμπιακό, επικρατώντας με 1-0, χάρις το γκολ του Μπέργκ στο 15ο λεπτό.

Οι «πράσινοι» φανερά ανώτεροι στο πρώτο μέρος κατάφεραν και πήραν κεφάλι στο σκορ πολύ νωρίς, με το πανέμορφο γκολ του Μπέργκ. Στην συνέχεια είχε τις ευκαιρίες να πετύχει κι άλλο γκολ, χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι σημαντικό.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αντιδράσει ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει σχεδόν σε καμία στιγμή του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να πανηγυρίσει μια σπουδαία νίκη, κόντρα στον Ολυμπιακό.

Παρακολουθήστε παρακάτω μέσω της διαδικτυακής πλατφόρμας grandsport.novasports.gr τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μ. Ουζουνίδης): Οδ. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Μολέδο, Χουλτ, Βιγιαφάνιες (77’ Λουντ), Ζέκα, Κουρμπέλης, Εμποκού (86’ Μπουμάλ), Κλωναρίδης (76’ Λέτο), Μπεργκ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Β. Βούζας): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Σισοκό, Ρομαό, Μάρτινς (57’ Ανδρούτσος), Ελιονούσι (81’ Καρντόσο), Ντομίνγκες (63’ φορτούνης), Σεμπά, Ανσαριφάρντ.

Κατηγορίες: Super League,VIDEO