Παιδικό ΔΟΠΑΦΜΑΗ: Το πρόγραμμα της…πρεμιέρας




Το Σαββατοκύριακο 29-30 Απριλίου ξεκινάει το 6ο Παιδικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου του ΔΟΠΑΦΜΑΗ, που δίνει την δυνατότητα σε 36 συλλόγους ή αθλητικά κέντρα με 183 ομάδες και με προβλεπόμενη συμμετοχή 3500 παιδιών, να λάβουν μέρος σε ένα από τα μεγαλύτερα τουρνουά της χώρας.

Η διάρκεια του προβλέπεται να είναι 2,5 μήνες με 620 προβλεπόμενα παιχνίδια και στους αγώνες θα διαιτητεύσουν επίσημοι διαιτητές και σε όλα τα παιχνίδια θα υπάρχει ιατρική κάλυψη όπως κάθε χρόνο.

Σκοπός του τουρνουά είναι να προσφέρει άσκηση-χαρά–ψυχαγωγία και διασκέδαση στα παιδιά, με στόχο την ανάπτυξη και την ενίσχυση των υψηλών αξιών του αθλητισμού.

Η γιορτή της λήξης, προβλέπεται να γίνει στο Παγκρήτιο Στάδιο με αγώνες μικρής διάρκειας. Σε όλους τους συλλόγους ή αθλητικά κέντρα θα απονεμηθούν πλακέτες, στις 3 πρώτες ομάδες -όπου υπάρχει βαθμολογία- θα απονεμηθούν κύπελλα, μετάλλια και θα δοθούν αναμνηστικά διπλώματα σε όλους τους συμμετέχοντες αθλητές.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03     Α1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       ΓΗΠΕΔΟ : ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ          ΑΓΩΝ. 11Χ11 

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΟΦΗ 1 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΣΑΒ. 29-4-2017 10.00
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 ΛΙΝΤΟ 1 ΣΑΒ. 29-4-2017 9.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03  A2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ       ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΠΟΑ 1 ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 1 ΣΑΒ. 29-4-2017 11.00
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ  1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 ΣΑΒ. 29-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03  Β1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       ΓΗΠΕΔΟ : ΕΡΓΟΤΕΛΗ            ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 2 ΟΦΗ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 13.00
  ΛΙΝΤΟ ΠΟΑ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 12.00
  ΠΑΟ 1 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 11.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03   Β2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΑΛΜΥΡΟΥ     ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΜΟΙΡΕΣ ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΣΑΒ 29-4-2017 11.00
  ΗΡΟΔΟΤΟΣ 1 ΑΕΚΡΗΤΗΣ ΣΑΒ 29-4-2017 10.00
  ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 2 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  4 ΣΑΒ 29-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03  Γ1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ    ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 3 ΜΙΝΩΙΚΗ ΣΑΒ. 29-4-2017 9.00
  ΟΦΑ ΑΟΤ ΣΑΒ. 29-4-2017 10.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03  Γ2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ :  ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ   ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΑΕΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΣΑΒ. 29-4-2017 11.00
  ΠΑΟ 2 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΣΑΒ. 29-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2002-03  Δ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      ΓΗΠΕΔΟ : ΕΓΟΗ                    ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΑΜΝΙΣΟΣ – ΡΩΜΑΝ. ΣΑΒ 29-4-2017 13.00
  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 ΓΟΡΤΥΣ ΣΑΒ 29-4-2017 12.00
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 3 ΠΟΑ 3 ΣΑΒ 29-4-2017 11.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05  Α΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        ΓΗΠΕΔΟ :  ΠΟΑ                  ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΠΟΑ 1 ΠΑΟ 1 ΣΑΒ 29-4-2017 10.00
  ΛΙΝΤΟ 1 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 ΣΑΒ 29-4-2017 9.00
  ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 1 ΟΦΗ 1 ΣΑΒ 29-4-2017 11.00                                                        

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05  Β1 ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΠΟΑ               ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΠΟΑ 2 ΠΑΟ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 13.00
  ΛΙΝΤΟ 2 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 12.00
  ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 2 ΟΦΗ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 14.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05  Β2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      ΓΗΠΕΔΟ : ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 1 ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΣΑΒ 29-4-2017 12.00
  ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΤ ΣΑΒ 29-4-2017 13.00
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 3 ΑΕΚΡΗΤΗΣ  1 ΣΑΒ 29-4-2017 14.00

 

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05   Γ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        ΓΗΠΕΔΟ : ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΓΩΝ. 11Χ11

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 ΜΙΝΩΙΚΗ ΣΑΒ 29-4-2017 10.00
  ΠΟΑ 3 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 2 ΣΑΒ 29-4-2017 9.00
  ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 3 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΣΑΒ 29-4-2017 11.00

 

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05  Δ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΛΙΝΤΟ 1      ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΓΟΡΤΥΣ ΟΦΗ-ΔΑΦΝΕΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΟΦΗ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ ΔΕΙΛΙΝΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  ΟΦΑ ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΔΟΞΑ 1 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 3 ΚΥΡ. 30-4-2017 9.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05  Ε1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΛΙΝΤΟ 2      ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΠΑΟ 3 ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΡΟΚΑ 0 ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΑΜΝΙΣΟΣ ΡΩΜΑΝΟΣ ΚΑΝΤΙΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΕΚΑΤΣΑΜΠΑ ΜΟΙΡΕΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2004-05  Ε2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΛΙΝΤΟ 3      ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΛΙΝΤΟ 3 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΑΛΜΥΡΟΣ 0 ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΔΟΞΑ 2 GERARDS-PAPADAKIS ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΕΚΡΗΤΗΣ 2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
         

ΗΛΙΚΙΕΣ 2006-07  Α΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ :  ΠΟΑ 1      ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΠΑΟ 1 ΟΦΗ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 9.00
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 ΑΟΤ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  ΠΟΑ 1 ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΛΙΝΤΟ 1 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2006-07  Β΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      ΓΗΠΕΔΟ : ΠΟΑ 2      ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΟΦΗ 2 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΠΟΑ 2 ΜΙΝΩΙΚΗ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΛΙΝΤΟ 2 ΚΑΝΤΙΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 9.00
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2006-07  Γ1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΚΑΝΤΙΑ         ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 3 ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΑΕΚΡΗΤΗΣ ΔΩΡΙΕΑΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 13.00
  ΟΦΗ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ ΓΟΡΤΥΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΗΡΟΔΟΤΟΣ 1 ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2006-07  Γ2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ   ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΜΟΙΡΕΣ ΠΑΟ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΛΙΝΤΟ 3 ΟΦΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

 

ΗΛΙΚΙΕΣ 2006-07   Δ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : SPORPOIND   ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΙΝΩΙΚΗ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΠΟΑ 3 ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΔΟΞΑ ΑΟΚ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 3 ΟΦΗ 3 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2006-07  Ε΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : SPORPOIND    ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΚΟΡΑΚΑΣ-ΟΦΗ ΠΑΟ 3 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΑΜΝΙΣΟΣ – ΡΩΜΑΝ. ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΕΡΜΗΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  GERARDS-PAPAD. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00

 

ΗΛΙΚΙΕΣ 2008-09  Α΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ          ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΛΙΝΤΟ 1 ΠΑΟ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 9.00
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 1 ΠΟΑ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2008-09  Β1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ          ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 ΛΙΝΤΟ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 9.00
  ΠΟΑ 2 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2008-09  Β2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ          ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΕΚΡΗΤΗΣ ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΑΟΤ ΠΑΟ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΟΦΗ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2008-09  Γ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ       ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΜΙΝΩΙΚΗ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΟΦΑ ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 3 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 3 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΛΙΝΤΟ 3 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2008-09  Δ1΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΚΑΛΤΣΕΤΟ       ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΠΟΑ 3 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΠΑΟ 3 ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΜΙΝΩΙΚΗ ΔΕΙΛΙΝΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΟΦΗ GERARDS-PAPAD ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2008-09  Δ2΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΚΑΛΤΣΕΤΟ       ΑΓΩΝ. 8Χ8

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΚΑΝΤΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΕΡΜΗΣ ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΔΟΞΑ ΚΟΡΑΚΑΣ/ΟΦΗ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΛΜΥΡΟΣ ΓΩΝΙΕΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2010-11  Α΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΚΑΝΤΙΑ 2       ΑΓΩΝ. 6Χ6

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΟΦΗ 1 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  ΠΑΟ ΔΩΡΙΕΑΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 13.00
  ΛΙΝΤΟ 1 ΠΟΑ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 1 ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2010-11  Β΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΚΑΛΤΣΕΤΟ  3       ΑΓΩΝ. 6Χ6

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΑΛΜΥΡΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΑΕΚΡΗΤΗΣ ΡΕΠΟ ΚΥΡ. 30-4-2017 ΡΕΠΟ
  ΟΦΗ 2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00
  ΚΑΝΤΙΑ ΠΟΑ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00

ΗΛΙΚΙΕΣ 2010-11  Γ΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         ΓΗΠΕΔΟ : ΗΡΟΔΟΤΟΥ       ΑΓΩΝ. 6Χ6

  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
  ΛΙΝΤΟ 2 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΚΥΡ. 30-4-2017 12.00
  ΟΦΗ ΔΑΦΝΕΣ ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ ΚΥΡ. 30-4-2017 11.00
  ΜΙΝΩΙΚΗ ΟΦΗ ΧΕΡΣΟΝΗΣ. ΚΥΡ. 30-4-2017 10.00

Παρακαλούνται οι υπεύθυνοι των ομάδων , όπως περάσουν να  πάρουν το πρόγραμμα των αγώνων του παιδικού τουρνουά  από τα γραφεία του ΔΟΠΑΦΜΑΗ




Κατηγορίες: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ,ΕΠΣΗ - ΕΠΟ,ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ